nstt

Specjalizacje stomatologiczne

Pokonać strach przez dentystą

Naszymi poczynaniami lub ich brakiem często rządzą irracjonalne obawy, lęki i stereotypy. Kontakty ze światem medycyny generalnie nie są przez nas mile widziane. Społeczeństwo polskie jest pod tym względem specyficzne. Generalnie boimy się lekarzy, badań i diagnoz. Wynika to ze stosunkowo niskiej świadomości pacjentów, ale również osobliwej mentalności, która jest udziałem dawnych społeczeństw „demoludów”. Młodsze pokolenia, które nie są obciążone przeszłością podchodzą do świata z większą ufnością i otwartością, stąd też osoby młodsze czują mniejszy opór przed korzystaniem ze świadczeń medycznych.

Dlaczego opłaca się jednak przełamać i skonfrontować się z realiami gabinetu stomatologa? Cóż, nieleczone choroby zębów oraz nieuzupełniane ubytki mogą na dłuższą metę doprowadzić do całkowitej utraty części zębów, a w skrajnych sytuacjach nawet wszystkich. Brzmi dość przerażająco, prawda? Stąd szalenie istotna jest trafna i szybka diagnoza, której może dokonać tylko wykwalifikowany specjalista. Przestańmy się więc bać i zaufajmy dentyście.

Dając przykład osobom z naszego otoczenia możemy sprawić, że jeszcze więcej osób zadba o swoje uzębienie tak jak należy. Dotyczy to przede wszystkim naszej rodziny, ale także znajomych i przyjaciół. Istotny jest również mechanizm rekomendacji, dzięki któremu udając się do wypróbowanego lekarza nie będziemy odczuwać takiego stresu. Już na dzień dobry będziemy w stanie obdarzyć go sympatią i ufnością, ponieważ wiemy, że już się sprawdził. Uczyńmy zatem niezbędny krok w kierunku zdrowych i pięknych zębów.

cieniowanie lakieru samochodowego Duda-Cars