nstt

Specjalizacje stomatologiczne

Studia stomatologiczne w Polsce

Jak już wiemy, mamy w kraju bardzo dobrych stomatologów i bardzo wysoki poziom świadczenia usług. Rodzimi specjaliści chętnie sięgają po nowoczesny sprzęt, a firmy go produkujące mają nad Wisłą znakomity rynek zbytu. Unit dentystyczny z najwyższej półki kosztuje czasami więcej niż dobry samochód, ale dzięki niemu gabinet zyskuje na nowoczesności, a zakres świadczonych usług może być zdecydowanie szerszy. Także studenci na uczelniach mają szansę szkolić się z użyciem doskonałej infrastruktury, a więc po ukończeniu nauki i zrobieniu specjalizacji mogą śmiało stawać w rynkowe szranki i przyjmować pacjentów.

Nie byłoby tak dobrych specjalistów w naszym kraju, gdyby nie świetne uczelnie. Wydziały stomatologiczne na uniwersytetach medycznych w Polsce cieszą się wielkim zainteresowaniem. Należą one przy tym do tych, które są najbliżej światowych standardów w zakresie technik nauczania oraz używanych pomocy dydaktycznych. Czołowi wytwórcy sprzętu oraz preparatów z chęcią nawiązują współpracę z uczelniami, dzięki czemu kadra naukowa oraz młodzi adepci fachu mogą posługiwać się na co dzień szczytowymi osiągnięciami dentystyki.

W ramach studiów można ukończyć różne specjalności stomatologiczne, z których część wymienialiśmy już we wcześniejszych tekstach. Warto tutaj wymienić: chirurgię dentystyczną, chirurgię szczękowo-twarzową, protetykę, ortodoncję czy periodontologię. Ta ostatnia zajmuje się leczeniem problemów z przyzębiem oraz błoną śluzową jamy ustnej. Nie ma przeszkód, by stomatolodzy uzyskali kilka specjalizacji. To poszerza ich kompetencje.

suzuki używane samochody https://cermotor.com.pl/sport/