nstt

Specjalizacje stomatologiczne

www.sophiebutik.pl

Jedną z najczęściej przywoływanych chorób z jakimi mogą zmagać się nasze zęby jest próchnica. Stanowi ona poważny problem medyczny i jeśli wystąpi, należy podjąć natychmiastowe leczenie. Jego brak może bowiem skutkować utratą uzębienia, albowiem w czasie rozwoju choroby następuje stopniowa erozja tkanki zębowej. W naszych ustach siłą rzeczy istnieją dogodne warunki dla rozwoju różnego rodzaju bakterii – w tym również tych, które są odpowiedzialne za występowanie próchnicy. Te same bakterie biorą również udział w narastaniu płytki nazębnej, która jest pożywką dla drobnoustrojów i znacznie podwyższa ryzyko zachorowania.

Regularne usuwanie płytki nazębnej ma duże znaczenie dla profilaktyki próchnicy, o czym należy pamiętać. Stosujmy zatem wysokiej jakości pasty do zębów, których producent deklaruje działanie w kierunku usuwania płytki. Sama pasta to jednak za mało. Konieczna jest również odpowiednia szczoteczka – tu rynkowy wybór też jest szeroki. Niektóre modele są tak wykonane, by szczotkowanie lepiej usuwało płytkę oraz wszelkie inne zanieczyszczenia z zębów oraz dziąseł. Opłaca się zatem wydać na szczoteczkę nieco więcej pieniędzy.

Na występowanie próchnicy wpływa kilka czynników. Specyficzne warunki panujące w naszej jamie ustnej to jedno, ale niezbędne są także czynniki zewnętrzne. Stomatologia wyróżnia tutaj bakterie, wrodzoną podatność zębów (będącą cechą indywidualną każdego człowieka), upływający czas oraz cukry. Stąd słuszna rada, by ograniczać spożywanie słodyczy, albowiem glukoza, fruktoza i sacharoza oddziałują negatywnie na nasze uzębienie i wspomagają rozwój próchnicy.

samochody używane poznań https://duda-cars.pl/serwis/serwis-mercedes-poznan/