nstt

Specjalizacje stomatologiczne

Idziemy na przegląd

Jeden z kluczowych elementów w profilaktyce dentystycznej jest ściśle związany z zagadnieniem przeglądów. Nadmieńmy – regularnych przeglądów. Fachowcy zalecają, by na przegląd stawiać się systematycznie co pół roku. W praktyce wielu z nas pojawia się w gabinecie dopiero wtedy, gdy dają o sobie znać poważniejsze dolegliwości. Tymczasem stomatologia bez względu na specjalność jest taką samą dziedziną medycyny jak wszystkie inne. Im wcześniejsza diagnoza i szybciej podjęte leczenie, tym większe szanse na pełne wyzdrowienie i utrzymanie zębów w idealnym stanie. Trzeba jednak wykazać się dyscypliną i odrzucić na bok fobie, o których już tu pisaliśmy.

Sporą zaletą korzystania z przeglądów jest to, że w wielu gabinetach dentystycznych są one całkowicie bezpłatne, nawet jeśli lekarz przyjmuje wyłącznie na komercyjnych zasadach. Jest to rodzaj zachęty dla pacjentów, którzy są zarazem klientami. W ciągu kilkuminutowego badania stomatolog oceni z jakimi problemami ma do czynienia w naszej jamie ustnej. Jeśli dobrze pójdzie, to wrócimy do domu zadowoleni, bo nie będzie trzeba nic robić. Jeśli jednak nie byliśmy na przeglądzie od kilku lat, to musimy liczyć się z wydatkami.

Na wizytę przeglądową możemy umówić się telefonicznie lub bezpośrednio w gabinecie. Zwykle nie trzeba czekać zbyt długo, ponieważ lekarze są elastyczni i zależy im na tym, by pacjent-klient był zadowolony z usługi. Coraz więcej nowocześnie prowadzonych gabinetów oferuje również możliwość rezerwacji terminu przez internet, co jest szalenie wygodne dla wielu z nas. Korzystajmy zatem z okazji.

suzuki poleasingowe www.narzedziaiosprzet.com.pl